پاویون ایران در بازار فیلم روسیه

۲۹ الی ۳۱ ماه می  ، درست پیش از بزرگترین رویداد ورزشی جهان ، یعنی جام جهانی فوتبال ،شهر مسکو میزبان بازار فیلم بین المللی روسیه است .
بازار فیلمی که میتواند ایجاد کننده ارتباط میان کمپانی های مرتبط با رسانه علی الخصوص رسانه های تلویزیونی و پلتفرم های مبتنی بر وب و همچنین صنایع وابسته به آن باشد .


حضور تولید کنندگان جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار به شکل یک پاویون و زیر یک چتر واحد از مهمترین شاخصه های این بازار فیلم از نگاه ملی است . امکانی که کمپانی های آسیایی و اروپایی مدتهاست از آن بهره مند می شوند و ما از آن غافل هستیم .
چرا که علاوه بر ایجاد بستر و امکان های تسهیل کننده در حضور تولید کنندگان ، اعتمادی مضاعف را برای افرادی که تمایل به ایجاد ارتباط با این مجموعه ها دارند ، به ارمغان می آورد .

حضور بیش از هشت شرکت به نام و قدرتمند در تولید با تکنیک ها و گونه های متنوع ، امکان های متعددی را برای دیگر شرکت ها به وجود می آورد تا بتوانند گزینه های مناسبی را برای شروع فعالیت تجاری ، هنری خود بیابند .

من به عنوان نماینده کمپانی فروسایت مدیا برای ارائه محصولات و همچنین مشارکت در تولید های حال حاضر و آینده مچموعه در این بازار فیلم شرکت نمودم .

اولین روز این رویداد زمانی یک ساعته برای اکران محصول ایران که همگی انیمیشن بودند اختصاص یافته بود که توانست حضور تولیدکنندگان ایرانی را در ذهن دیگر رقبا تثبیت کند . کیفیت و حجم محصولات به شکلی بود که توجه بخش زیادی از کمپانی ها را به عنوان یک مرکز تولید مورد اعتماد جلب کند .

این اکران با ارائه و پیچ چهار محصول ایرانی تکمیل شده و روند ارائه پاویون ایران را به شکلی رسمی در کنار دیگر رقبا قرار داد . اگر چه در فضای تجارت و ارتباط با جهان بین الملل مشکلات بسیار داخلی و خارجی گریبان گیر تولیدکنندگان است .

اما در بخش کمی و کیفی تولید ، توان تولیدات ما در میدان رقابت حرفهایی برای گفتن دارد .
 

 
در روز بعد فرصتی برای پیچ یا سخنرانی های تخصصی در زمینه معرفی محصولات دیده شده بود . اساسا پیچ ها به مجموعه معرفی و ارائه محصولات در مرحله پیش تولید و یا تولید اطلاق می گردد که با اهداف و استراتژی های مشخص جهت جلب مشارکت ، اولین سنگ بنای ایجاد ارتباط را شکل می دهند .

اولین پیچ یا ارائه محصولات با توجه به تصمیم شب قبل به عهده من قرار گرفت که پروژه قاصدک را برای تولید مشترک و پخش در فضای بین الملل ارائه نمودم و پس از من جناب صادقی با پروژه راه سازان ، بهنود نکویی با نخودی و حامد جعفری با پروژه انقراض برنامه ارائه پروژه های ایرانی را ادامه دادند .

حضور پر رنگ کمپانی های روس و روس زبان با توجه به قرابت های فرهنگی و دیپلماتیک از جذابیت های این بازار فیلم بود .

همچنین شرکت کنندگان اروپایی مانند فرانسه و ایتالیایی در زمینه محصولات انیمیشن در حیطه تولید و پخش فعالیت مشهودی از خود نشان می دادند .

در نگاه کلی بازار فیلم روسیه ، علی رغم آنکه در جنبه مساحت و تعداد کمپانی های حاضر می تواند بازار کوچکی به شمار آید ، اما بازاری پویا و فعال است . استراتژی کمپانی های حاضر در بازار شفاف و به دنبال اهداف مشخص  در میان دیگر کمپانی های شرکت کننده می گردند .

 


 

Have your say