نویسندگان بزرگ چقدر می نویسند ؟

نویسندگان معروف چند کلمه در روز می نویسند ؟
نویسندگان متعهد اغلب  برای آنکه از وضعیت خود مطمین شوند ، سوالاتی ازین قبلی را مطرح می کنند :
آیا باید کلاس های گوناگون را برای کسب تجربه بیشتر ثبت نام کنند ؟آیا  به یک مربی نیاز دارند که آنها را در مسیر هدایت کند؟آیا باید از شغل اول خود استعفا دهند و  تنها روی نوشتن متمرکز شوند؟
اما حقیقت ماجرا این است که هر نویسنده فرمول و شیوه ای منحصر به خود دارد .سخت ترین بخش کار این است که نویسنده باید زمانی مشخص از هر روز را متمرکز بر روی متونش باشد .به طور خلاصه اگه تمام فکر و ذکر شما نوشتن است ، در نتیجه شما فردی مشتاق به نگارش هستید و اگر زمان مشخصی در هر روز و هفته را به نوشتن آن چیزی که اشتیاق دارید صرف می کنید، آنگاه شما یک نویسنده هستید . تفاوت عمده آن است که مشتاقان درباره اهدافشان صحبت می کنند و نویسندگان برای نوشتن قدمی بر می دارند .
مهمترین سوال در ذهن تمام نویسندگان شاید این باشد که چقدر در هر روز باید بنویسم ؟ واضح است که در نگارش کیفیت بر کمیت ارحج است . اما با بررسی میزان نگارش روزانه نویسنده های مطرح ، میتوانید متر و معیاری مشخص برای تکالیف روزانه تان مشخص کنید .
متاسفانه بسیاری از افراد در طول روز هزاران کلمه را در فضای مجازی منتشر می کنند . آنها در مورد برنامه روزانه خود، آنچه که اخیرا باید بخورند یا دیدگاه شخصی خود بسیار  می نویسند. اگر اعتقاد دارید که  واقعا نویسنده هستید، حتی المقدر از فضای مجازی فاصله بگیرید و بر روی پروژه ای که زیر دست دارید متمرکز شوید . مطمئن هستم در زمان انتشار کتاب یا فیلمنامه تان ، هرگز به یاد تعداد کمتر پست های خود در اینستاگرام یا فیسبوک نمی افتید .
شمارش روزانه کلمات
همانطور که از خواندن لیست زیر مطلع خواهید شد، شمارش تعداد کلمات نگارش شده روزانه در هر نویسنده متفاوت است . به علاوه  اینها همه نویسندگانی هستند که تنها از طریق نگارش زندگی خود را می گذراندند  و مجبور نبوده اند  چهل ساعت از هفته را در استخدام شغل دیگری باشند . اما اگر تا به حال چندین بار نوشته اید و  شمارش  تقریبی روزانه خود را میدانید، ممکن است با شیوه این نویسندگان معروف کاملا موافق باشید .
ارنست همینگوی: ۵۰۰ کلمه
البته، همینگویی دیگر زنده نیست، اما زمانی که او بود، حدود ۵۰۰ کلمه در روز می نوشت . همینگوی می گوید : “وقتی که من بر روی یک کتاب یا داستان کار می کنم، هر روز صبح  بعد از اولین تشعشع نور از خواب بر می خیزم و نگارش را آغاز می کنم ، شما در شش صبح روند نگارشتان را شروع کرده اید و  ممکن است که این جریان تا ظهر یا قبل از آن ادامه یابد”.
استفان کینگ: ۲۰۰۰ کلمه
استفان کینگ به نظر می رسد یکی از پرکارترین نویسندگان تمام دوران است. رمان های او بسیار طولانی اما واضح است ، بنابراین فکر می کنم او روزانه حجم بسیار زیادی کلمه را بنویسد.
او در کتاب خود ” خاطره ای از هنر و صنعت ”  درباره   سرعت و توان نگارش خود صحبت می کند. او یک هدف روزانه را در حدود ۲۰۰۰ کلمه تعیین می کند. که ظرف سه ماه چیزی در حدود ۱۸۰،۰۰۰ کلمه می شود . او همچنین گفته که سه ماه حداکثر زمانی است که باید به پیش نویس اولیه کتابش برسد .اگر بیشتر از این طول بکشد ، سخت تر و سخت تر خواهد شد و تا جایی پیش می رود که ما را مجبور به بازگشت و بازنگری در خط اولیه داستان می کند . اگر چه در شرایط خاص این روند بسیار متفاوت می شود به عنوان مثال او کتاب  “مرد دونده” را  در یک هفته نوشته است .
تام ولف: ۱۳۵ کلمه
تام ولف نویسنده ای است  که بسیاری از کتاب هایش تبدیل به فیلمهایی معروف شده اند  . با این حال، او هرگز به نظر نمی رسد که عجله ای برای به پایان رساندن کتاب داشته باشد . کتاب او “مرد کامل” ۳۷۰،۰۰۰ کلمه است و ولف به مدت یازده سال روی این اثر کار کرد تا آن  را به پایان رساند .
مارک تواین: ۱،۴۰۰-۱،۸۰۰ کلمه
اگر بخواهیم به نویسنده ای لقب کوه را بدهیم که برارزنده اش باشد قطعا آن فرد مارک تواین است. اما گاهی بسیار  پر اهمیت است که در کجا می نویسید . تواین می گوید “در سال ۱۸۹۷، زمانی که ما در میدان تدورث در لندن زندگی می کردیم و کتابی به نام” به دنبال اکواتور “را می نوشتم ، میانگینم هزار و هشتصد کلمه در روز بود؛ در اینجا در فلورانس، (۱۹۰۴)، به نظر می رسد که میانگین من در هر نشست چهار یا پنج ساعت حدود هزار و چهارصد کلمه است. “
سامرست موآم : ۱۰۰۰ کلمه
موآم   نمایشنامه نویس ، رمان نویس و نویسنده انگلیسی بود. او یکی از محبوب ترین نویسندگان دوران خود و همچنین پر در آمد ترین نویسنده  ها در دهه ۱۹۳۰ لقب گرفت . او تا اواخر ده سالگی در یتیم خانه  بود و سپس توسط عموش آموزش های لازم را دید تا تبدیل به یک  حسابدار شود . موآم از زندگی پایمال شده خود  با بهره گیری از برخی الگوهای کلاسیک  می نوشت. اما اعتقاد داشت که هیچ فرمولی برای نوشتن وجود ندارد.: “سه قانون برای نوشتن یک رمان وجود دارد.” “اما متأسفانه هیچکس آنها را نمی داند.”
سارا واترز: ۱۰۰۰ کلمه
سارا واترز نویسنده و رمان نویسی اهل ولز است. او تا به امروز شش رمان نوشته که بسیاری از آنها به فیلم تبدیل شده است. با این حال، او اعتقاد دارد که نویسنده باید به شکل روزانه برنامه نگارش داشته باشد  “من حداقل ۱۰۰۰ کلمه در روز مینویسم  … این ۱۰۰۰ کلمات ممکن است خوب باشد و یا ممکن است تنها به جهت باز نویسی به سطل زباله سپرده شود  “
سباستین فاولکس: ۱۰۰۰ کلمه
سباستین فاولکس  رمان نویس روزنامه نگار و انگلیسی است. او شاید بیشتر به خاطر رمان های تاریخی اش شناخته شود. او در هنگام کار به تداوم در نگارش اعتقاد دارد. فاولکس می گوید : “وقتی من یک کتاب می نویسم از شش صبح در یک دفتر کوچک نزدیک به خانه ام مستقر می شوم و  هرگز در یک جلسه  کمتر از ۱۰۰۰ کلمه نمی نویسم. اما گاهی ذهنم با بن بست مواجه می شود مثل همه آدمها .”
مایکل کریچتون: ۱۰،۰۰۰ کلمه
مایکل کریچتون هم چندین رمان در کارنامه خود دارد که بعد ها به فیلم تبدیل شدند. پارک ژوراسیک یکی از محبوب ترین آثار اوست . کریچتون تقریبا ده سال پیش از دنیا رفت، او نویسنده، فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی بود که در ژانرهای علمی تخیلی و هیجان انگیز بسیار خلاقانه  عمل می کرد. نکته جالب کلمه های روزانه بسیار زیادی است که او مینوشت . او میگوید : “کتاب ها نوشته نمی شوند بلکه  بازنویسی می شوند. “
کیت دی کاملیو: ۶۰۰-۹۰۰ کلمه
کیت دی کیملو نویسنده آمریکایی داستان های علمی تخیلی کودکان است . او یکی از شش نفری است که دو مدال نیو بری  را برای آثارش به دست آورده است  . به گفته او : ” هدف من دو صفحه در روز و پنج روز در هفته است. من هرگز نمی خواهم بنویسم ، اما  همیشه خوشحالم که این کار را انجام دادم”
 من فکر می کنم بسیاری از نویسندگان دقیقا می دانند که او منظورش چیست .

منبع : wordcounter

مترجم : سلمان خورشیدی


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/salmankh/public_html/wp-content/themes/wp_dolce5-v1.4/part-related-posts.php on line 8

Have your say