گزارش بازار فیلم اینتک ۲۰۱۹ هند

هندوستان به عنوان دومین کشور پر جمعیت دنیا ، تنها با هدایت جریان رسانه در داخل خاک خود ، می تواند سهم بزرگی از حوزه تولیدات رسانه ای آسیا و جهان را به خود اختصاص دهد . جریانی که در ابتدا با وابستگی به سبک و ویژگی های بالی وود و پس از آن به شکلی مستقل و به جهت گسترش خدمات به کمپانی های صاحب سبک در این حوزه حالا بستری معقول و جذاب را برای فعالان این هنر صنعت فراهم آورده است .

ممکن است  در یک نگاه گذرا و سطحی این محدوده جغرافیایی را فارغ از هر گونه شانس فعالیت بدانیم ، اما با ارتباطات بیشتر و بررسی های عمیق میتوان فرصت های جذابی را در ارتباط با کمپانی های هندی یافت .

اینتک در دومین سال برگذاری خود در شهر بمبئی سعی کرده بود تا با رویکرد ایجاد بستر وسیعتر برای تولید کنندگان و همچنین توزیع کنندگان هندی ، بازار مدیا را رونق بخشد . حضور بیش از سی کمپانی بزرگ هندی در کنار چهل نماینده رمسی از کمپانی های متعدد خارجی از چهار گوشه جهان فرصت مذاکره با طرفهای هندی و یا حتی غیر هندی را جذاب می کرد .

برگذار کنندگان جشنواره با توجه به شناخت عمیقی که از فرهنگ هندی دارند ، نهایت تلاش خود را انجام می دهند تا امکان هر گونه بر نظمی و خارج شدن اتفاقات از روند پیش بینی شده را بگیرند و با پیگیری مثال زدنی همه مدعووین را در پیگیری و پیشبرد اتفاقات همراهی و پیگیری می کنند .

میهمانان و مدعوین همگی در هتل ساهارا اسکان داده می شوند و مراسم در سالن اجتماعات همین هتل با سخنرانی رئیس هیئت برگذار کننده و خوش آمد گویی ایشان آغاز می شود . در ادامه ضمن معرفی رویکرد های اجرایی برگذار کنندگان ، کمپانی ها نیز به وعرفی خود می پردازند .

در روز اول فرصت شد تا بار دیگر به عنوان نماینده فورسایت مدیا پروژه قاصدک ها را برای ارائه پرزنت کنم . اگر چه مدت زمانی در حدود ده الی پانزده دقیقه در اختیار کمپانی ها قرار می گیرد و اغلب از این زمان برای معرفی کلی فعالیتشان استفاده می کنند ، اما رویکرد ما تمرکز است و پروژه قاصدک ها به عنوان جدیدترین اثر تولید شده توسط گروه ما باید بیشترین شانس را از آن خود بکند . توضیح و شرح فعالیت های گسترده ما میتواند در جلسات حضوری و حتی بروشور های مجازی و فیزیکال در اختیار شرکت های دیگر قرار گیرد . اما معرفی یک مجموعه آن هم با شرایط و کیفیت قاصدک ها ، می تواند با بهره گیری از توان ارائه ما به برگ برنده مان تبدیل شود و در کمال افتخار این چنین هم شد . یعنی بیشتر کمپانی ها شاهد ارائه ما بوده و به گفته خودشان بسیار پسندیده بودند و از ما سراغ این پروژه را می گرفتند . اگر چه  در کنار شرح پروژه قاصدک ها ، توضیح مبسوطی از فعالیت ها و توانایی هایمان در اختیار آنها قرار می گرفت اما محور اصلی مذاکرات قاصدکها بود .

در نگاه کلی غیر از کمپانی های هندی که بخش عمده آنها خدمات سرویس را به اروپایی ها و آمریکایی ها می دهند و مهمترین دلیل آن نیز قیمت تمام شده قابل توجیه در کنار کیفیت قابل دفاع آنها می باشد ، دیگران به دنبال خرید و تغذیه بازار از محصولات خارجی بودند که در دو شیوه شبکه های تلویزیونی  و پلت فرم های مبتنی بر وب به پخش محصولات رسانه ای می پرداختند .

 

 

Have your say